Curioustab
Aptitude
General Knowledge
Verbal Reasoning
Computer Science
Interview
Aptitude
General Knowledge
Verbal Reasoning
Computer Science
Interview
Home
»
Verbal Reasoning
»
Arithmetic Reasoning
A pineapple costs Rs. 7 each. A watermelon costs Rs. 5 each. X spends Rs. 38 on these fruits. The number of pineapples purchased is
2
3
4
Data inadequate
Show Answer
Correct Answer:
4
Explanation:
← Previous
Next →
Discussion & Comments
No comments yet. Be the first to comment!
Name:
Comment:
Post Comment