Home » Aptitude » Elementary Algebra

A man buys 3 cows and 18 goats in ₹ 47,200. Instead if he would have bought 8 cows and 3 goats, he had to pay ₹ 53,000 more. Cost of one cow is:

← Previous Question Next Question→

Discussion & Comments

No comments yet. Be the first to comment!