Home » Aptitude » Profit and Loss

Ram bought 4 dozen apples at Rs. 12 per dozen and 2 dozen apples at Rs. 16 per dozen. He sold all of them to earn 20%. At what price per dozen did he sell the apples?

← Previous Next →

Discussion & Comments

No comments yet. Be the first to comment!