Home » Aptitude » Profit and Loss

Two lots of onions with equal quantity, one costing ₹ 10 per kg and the other costing ₹ 15 per kg, are mixed together and whole lot is sold at ₹ 15 per kg. What is the profit or loss?

← Previous Next →

Discussion & Comments

No comments yet. Be the first to comment!